Koupelny

Koupelna - místo pohody a relaxace

koupelny

Koupelna je místem, kde se zastaví majitel domu či bytu hned několikráte za den. Právě proto by měla působit příjemným dojmem.

Ne každý bydlí v obrovském domě s místem, kde lze vybudovat koupelnu, která bude sloužit nejen k osobní hygieně, ale také k relaxaci. V panelových domech se dnes vytrácí z malých koupelen klasické vany, které nahrazují sprchovací kouty. Tím chtějí majitelé nejen ušetřit za stále dražší vodu, ale také velmi cenný prostor.

Cíle kvalitní koupelny

Malý prostor na vybudování koupelny omezuje majitele k tomu, aby využil všech možností, které byť malá, tak významná místnost může poskytovat. „Rekonstruovala jsem koupelnu ve svém bytě. Jelikož bydlím v panelovém domě, tak si asi každý dokáže představit, jak to tam vypadalo. Abych nemusela mít pračku na chodbě, tak jsem musela nechat vybourat vanu a tu nahradil sprchovací kout. Teď toho kroku lituji. Žiji s přítelem a ve vaně jsme společně relaxovali a povídali si či jen poslouchali hudbu. O to jsme přišli. I když nás rekonstrukce koupelny vyšla na necelých sto tisíc korun, tak uvažuji o vybourání sprchovacího koutu a znovuzabudování vany,“.

Rekonstrukce koupelny

rekonstrukce koupelny
Rezavá voda tekoucí z kohoutků, věčně rozbitá sprcha, hluk ze sousedních bytů, nevzhledné bytové jádro. Toho všeho majitele koupelny zbaví rekonstrukce. Ta však není levná ani jednoduchá. První, co si musí majitel koupelny uvědomit před samotnou rekonstrukcí, je to, jak hodně chce rekonstruovat a kolik má na celkovou změnu finančních prostředků. Druhým významným bodem je uvědomění si problému, že po dobu rekonstrukce není možno koupelnu využívat. Je třeba si najít náhradní řešení, kde po dobu rekonstrukce bude člověk nejen relaxovat, ale i dodržovat své základní hygienické návyky. Třetí a neméně důležitý bod je představa o budoucím vzhledu koupelny. Pokud ji majitel bytu či domu nemá, měl by se poradit s bytovým odborníkem. Ten vybere nejvhodnější a také většinou cenově nejvýhodnější řešení rekonstrukce.