8. díl: Výplně otvorů

JAK STAVÍME VÁŠ DOMOV
V dnešní díle se zaměříme především na okna, dveře a vrata. Máme ve své činnosti oblastní zastoupení firmy VPO Protivanov, a.s. (okna a dveře), firmy TRIDO, s.r.o. (garážová vrata) a firmy KRISPOL Sp. z o.o. (garážová vrata). Osazování těchto výplní tvoří významný podíl na naší činnosti a rádi se podělíme o naše zkušenosti.

Vybíráme

Trh nabízí celou řadu produktů a sortiment barev i dekorů je široký. Z materiálů vybíráme mezi rámy z plastu, dřeva či hliníku. Pro celistvost vzhledu budovy doporučujeme volit výplně otvorů ve stejném dekoru a barvě. Myslete při výběru také na zbarvení okapů, střešní krytiny, oplechování parapetu a barevnost fasády.

Okna

Co nás při výběru oken zaujme asi nejdříve je součinitel prostupu tepla Uw. Výrobci jej deklarují, ale platí pouze pro běžné referenční rozměry okna 1,23 m × 1,48 m a pro jiné rozměry se tedy liší. Čím nižší hodnota Uw, tím lépe. Platí také, že čím menší okno (větší podíl rámu), tím horší tepelně izolační vlastnosti. Okna musí být také vodotěsná a neprůvzdušná. Nabízíme vám prodej, montáž i servis kvalitních oken VPO Protivanov.

Dveře a vrata

U vrat a vnějších dveří nezapomínejme na požární odolnost a zabezpečení. Bezpečnostní zámky už považujeme za samozřejmost, stejně jako dálkové ovládání vrat. U interiérových dveří řešíme především vlastnosti akustické. Prodej, montáž i servis nabízíme u garážových vrat Trido a doporučit můžeme také produkty firmy Krispol. S těmito výrobci vrat máme tu nejlepší zkušenost.

Doplňky jsou důležité

Přesto, že slovo “doplňky” nám evokuje něco nepodstatného, ne-li zbytečného, u výplní otvorů tomu tak určitě není. Parapety vnitřní i venkovní jsou nepostradatelné. Nepodceňujme také stínění. Především u moderních staveb, kde prosklení na jižní straně tvoří velké plochy, je nutno zajistit v letních měsících kvalitní stínění. Nejčastěji se setkáme s interiérovými žaluziemi, účinnější jsou však žaluzie a rolety předokenní (venkovní). Ke komfortnímu užívaní přispějí také sítě proti hmyzu, které lze umístit do oken i dveří.

Níže si můžete prohlédnout malou ukázku osazovaných oken, dveří i vrat.
V případě zájmu o naše služby kontaktujte Barboru Štěbrovou, tel. 731 428 907, stebrova@ebstav.cz.

Autor: Anna Kráčalíková

Vrata Trido

Vrata Trido

Vrata Trido

Vrata Trido

Vrata Trido

Vrata Trido

Okna a dveře VPO Protivanov

Okna a dveře VPO Protivanov

Okna a dveře VPO Protivanov

Okna a dveře VPO Protivanov

Okna a dveře VPO Protivanov

Okna a dveře VPO Protivanov

Vrata Krispol

Vrata Krispol

Vrata Krispol

Vrata Krispol

Vrata Krispol

Vrata Krispol