Strojní omítky

strojni omitky
Moderní logistika strojního omítání poskytuje zpracovateli oproti ručnímu zpracování celou řadu výhod:

  • stálá kvalita zpracovávané směsi
  • rychlost zpracování a vysoké výkony
  • minimální ztráty
  • úspora nákladů na míchání a transport omítkových směsí
  • minimální prostor pro uskladnění materiálu
  • ekologické zpracování bez znečištění životního prostředí

Strojní omítky zpracováváme pomocí omítacíh strojů. Na menší zakázky omítkové směsi dodáváme v pytlích, na větší zakázky v sile.

Nabízíme Vám kompletní dodávku jednovrstvých i dvouvrstvých vnitřních a venkovních omítek včetně materiálu. Převážně pracujeme s materiály firmy Profi ambau. Dle požadavků investora ale pracujeme i s materiály od jiných dodavatelů.

Pracujeme s moderními omítacími stroji, které umožňují rychlejší a kvalitnější provedení narozdíl od klasických zdlouhavých postupů ručního omítání. Používáme dilatační APU lišty, vyztužovací rohové omítkové profily, fólie, pásky, ukončovací profily, atd. Postaráme se o zakrytí oken, dveří a prostupů. Samozřejmostí je vyklizení staveniště po skončení omítání.

Pokud hledáte solidního a spolehlivého partnera pro kompletní dodávku strojního omítání - omitacích prací, napište nám nebo raději přímo zavolejte a my uděláme vše pro vaši spokojenost.

Rohové omítkové profily jsou hladké a částečně děrované stavební profily pro různé tlousťky omítek. Jsou vyráběny buď z pozinkovanéh ocelového plechu, nebo z ocelového plechu s vrstvou polyesterového laku. Úhel vnitřního rohu má velikost 90° popř. 135°. Používají se u vnitřních omítek a slouží k ochraně, stabilizaci a přesnému utváření hran.

Dilatační APU profily se používají u vnitřních omítek a slouží k přesnému, kolmému a rovnému ukončení omítky. Další předností je skutečnost, že pohyby dveří a okenního rámu vlivem rozdílných teplot neovlivňují těsnost spár. Dilatační profily se připevní na vnější plochy rámových profilů u oken a dveří. Výhody: tloušťka omítky je v souladu s montáží profilu. zabraňuje vytvoření trhlin mezi rámovým profilem a omítkou, odpadá tmelení spár, tepelně izolační, zvukově izolační, pevné a diletující spojení.

Ukončovací profily se používají převážně u vnitřních omítek jako ohraničení vůči osatním stavebním dílům v rámci celkové plochy zdiva. Profily umožňují tvorbu dilatačních spár (profily se v páru pokládají proti sobě). Dobré usazení omíty je zajištěno zahnutými profilovými hranami a hustým děrováním.